м. Дніпро, Набережна Перемоги 58/235
тел. +380676325392
Email: gidrobud@ukr.net
 
 
 

Артезіанська свердловина

Артезіанська вода

Артезіанськими або напірними підземними водами називають такі води, які знаходяться у водоносному шарі (водоносному горизонті), укладеному між водотривкими шарами, і відчувають гідростатичний тиск. У межах горизонту артезіанська вода перебуває під тиском, тому при бурінні артезіанської свердловини вода піднімається вище за покрівлю водоносного горизонту. Докладніше про артезіанську воду та про воду в цілому можна прочитати в розділі «Вода та джерела водопостачання».

Свердловина

Свердловина – глибокий циліндричний отвір у землі, пробурений із поверхні землі за допомогою спеціального бурового обладнання. Діаметр свердловини набагато менше її глибини. Дно свердловини називається вибоєм, початок – гирлом.

Свердловини можуть обсаджуватися трубами, наприклад експлуатаційні (газові, нафтові, свердловини для води). Труби служать для кріплення стінок свердловин і запобігання попаданню в свердловину забруднень (піску, поверхневої води і т.д.).

Свердловини без обсадки трубами можуть використовуватися на приклад для розвідки корисних копалин або інженерно-геологічних досліджень.

Види свердловин для води

Призначення свердловини характеризує той горизонт,до якого вона пробурена. Для свердловини для води – це водоносний горизонт.

1) Водоносні піски, в яких знаходиться грунтова вода

2) Водоносні піски захищених горизонтів (Харківські, Бучак, …)

3) Свердловини на кристалічні породи (водоносні розломи)

4) Свердловини на вапняки

5) Свердловини на водоносний пісковик

Для кожного з цих горизонтів існує своя конструкція свердловин, яка називається за видами порід, з яких видобувається вода. Відповідно для водоносних пісків – це свердловина на пісок, а для водоносних вапняків – це свердловина на вапняк і т.д.

Влаштування артезіанської свердловини

Свердловини для води, як і інші експлуатаційні свердловини (газові, нафтові) схожі за будовою, всі пробурені до відповідних горизонтів (водоносний, газоносний, нафтоносний), мають обсадку трубами, що перекривають всі шари і телескопічну будову, тобто діаметр свердловини, що зменшується від гирла до дна.

***

Артезіанська вода

Артезіанськими або напірними підземними водами називають такі води, які знаходяться у водоносному шарі, укладеному між водотривкими шарами, і відчувають гідростатичний тиск. Вони утворюють так звані артезіанські басейни і зазвичай зустрічаються у межах певних геологічних структур. Наприклад, артезіанський басейн може складатися з трьох напірних водоносних горизонтів, розташованих у вапняках, розділених водотривкими глинами. У межах горизонту артезіанська вода знаходиться під тиском, тому при бурінні артезіанської свердловини вода піднімається вище за покрівлю водоносного горизонту.

Вода з артезіанської свердловини характеризується сталістю як за обсягом, так і за якістю, має хороший мінералогічний склад, в ній відсутні мікроорганізми і вона добре захищена від поверхневих забруднень. Але артезіанська вода часто має підвищений вміст заліза та жорсткість. Зазвичай воду з артезіанської свердловини необхідно очищати за допомогою фільтрів для знезалізнення та пом'якшення води.

Для забезпечення водопостачання заміського будинку від артезіанських свердловин використовуються спеціальні насоси свердловин, що підбираються за параметрами свердловини. Зазвичай свердловини для води такого типу обладнуються кесонами, автоматикою та фільтрами для очищення води. Довговічність і продуктивність артезіанських свердловин набагато більше, ніж у колодязів і свердловин на пісок. Артезіанська свердловина здатна повністю забезпечити потребу у воді окремого котеджу та навіть цілого котеджного селища.

 
 

Буріння свердловин для води

Артезіанські свердловини

Бурение скважин на воду

Автономне водопостачання 

   
 

Дозвіл на буріння

СВЕРДЛОВИНИ ВОДНІ, РОЗВІДКОВІ, БУДІВЕЛЬНІ

БУРІННЯ АРТЕЗІАНСЬКИХ СВЕРДЛОВИН

Свердловина для водозниження

Буріння свердловин взимку

ПРОБУРИТИ СВЕРДЛОВИНУ для ВОДИ

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН ДЛЯ ВОДИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ
УКРАЇНА

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН ПІД "КЛЮЧ"

ПРОЕКТНІ РОБОТИ І УЗГОДЖЕННЯ

Водна СВЕРДЛОВИНА З ГАРАНТІЄЮ

Вода зі свердловин в Будинок, Свердловина на Дачі

Своя вода на ділянці

Свердловина вода буріння ціна Дніпро

Свердловина Артезіанська

   
       
Разработка сайта - VACUUMS Team
Система управления сайтом - VACUUMS
ООО пгг "Днепрогидрострой"
Все права защищенны
Бурение скважин на воду УКБ-4 СА-4 1БА15В